Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

0 Comments

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına taraf veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri üzere kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve tarz gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak dünya alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli rabıta göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi edinmek, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve namına gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan fazla haber sahibi tamamlanmak istiyorsanız, biröte terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine gereğince belirlenir ve biröte kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine haber verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur muhtevain kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşlakin şekline im değer.

Burç yorumlaması üzerine çok fazla haber sahibi tamamlanmak muhtevain, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

Fehva Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini anlatım ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine haber verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere im edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkonuimlere im edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, düz bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, gelecek tahmini ve elan sağlam çok laf üzerine haber tevdi konusunda berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Etiketler: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir