İzmir Apartman Yönetimi

0 Comments

Bu katışıkşık hâl ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanların eskisi denli bildirişim içinde olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya erişince yaşanan bu kargaşa zeminının düzene girmesi yürekin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu dümen ile omuz omuza apartman yürekin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi yürekin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Seçim yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bentlı sürdürmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa nesil sahibi ve tabaka sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları adına getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamirı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi dümen davranışleri, öldürme ve hizmet davranışleri, asansör, kalorifer, yalıtım, güvenlik ve sigorta davranışlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm hizmet, tamir, öldürme ve gayrı giderler yürekin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri yürekin maddi dayak tuzakır.

· Birlik hasılat ve giderleri defterde meblağ ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
şişko dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi davranışleri dışında özge bir davranışe çağ ayıramamalarının eke bir mesele olması nedeniyleünden apartmanda yaşayan kişilerin genellikle bu tür yöneticilik davranışleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama mecburi olan bu durumu yapmaları genellikle apartman evetşantısında sorunlara teknik açıyor. Bu problemleri dışarıdan hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda hümayun eden bir durumdur. Tabaka maliklerinin bu süreci palas bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mahir kişilerden dayak tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve mahir eşhas aracılığıyla gestaltlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz organize, otoriter ve iyi bir şekilde dümen esenlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği karşı sertifika programları bulunmaktadır. Eğitim tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da eke bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Etiketler: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir