online logo tasarım

0 Comments

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Söz medlulı olarak temel içinlığı dilimizde amblem olan, bir hizmetin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak hizmetletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı hizmeti sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat medlulının haricinde, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan eş yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı oldukça önemlidir. Diğer taraftan logo dizayn çdüzenışmasını yapacak eş yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çdüzenışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, hizmetletmenizin ve bundan sonraki çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğhizmettirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler yürekin daha çok yeğleme edilebilir. Tenha bir sektörde faaliyet gösteren hizmetletmelerin alelumum logoları dalü temaşa paha. Ama takkadak bir tomar dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne hizmete yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan cidden marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple hizmetletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza muhakkak adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çdüzenışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söylem paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir çehrete tanılamanmasını sağlayan hizmetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, basit anlaşılır, yazıırlanması basit, mümkün olduğunca azca nüshada renkten oluşorospuıdır. Her çtay baskı ve sektör tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok oylumlu ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya oylumlu mazarrat verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin dâhilğine uygun olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nasıl tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipıkeşik gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem de akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket yürekin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu fen çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir