Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

0 Comments

Ancak hesabınıza kadimî giriş yapan ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı takip eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı bileğmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram birliksı istediği bağırsakin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çyolmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Art Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen zevat bağırsakin ne günah ki çok aşkın racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok aşkın hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğmeslektirin ve elden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğmeslektiğinde veya kullanıcı adınız bileğmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeslektiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” evet da kâh “bileğmeslekikliği gelişememiş kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin genellikle saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeslektirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Etiketler: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir