Tilki SEO

0 Comments

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü mazmun. Fakat bu dü mazmun konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online kızılışdoneş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-tecim siteleri için nazik olan bu dü mazmun, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her dü mazmun da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olur, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazgımızda dem dem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş on elan harisgurur ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması için meydana getirilen çkızılışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik enseışı alışverişlemlerinin kâffesine denir. En pop ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka değerini fazlalıkrmaya müteveccih bir çkızılışma olan SEM, müşteri kitlesini geliştirmek açısından da olabildiğince önemlidir. Başkaca SEM çkızılışmaları ile trafiğinizi yargılama arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çkızılışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çkızılışmalardır. SEM muayyen bir bütçe için verilen reklamları kapsarken SEO çkızılışmaları muayyen anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde kılmak için meydana getirilen çkızılışmalardır. Gelin, bu katlaştırmayı beş on elan harisgurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çkızılışmaları arasındaki ayırt; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret katlığında, SEO’nun ise içerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde kuruluşlabilmesidir. Doğrusu SEO için en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi için yeni bir ödeme kuruluşlmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayırt da hızdır. SEM çkızılışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çkızılışmaları ise uzun soluklu çkızılışmalardır. SEO çkızılışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri hamle hamle yapmalkaloriız.

Bu dü dijital pazarlama mazmunı arasındaki bir sair önemli ayırt da doğallıktır. SEM çkızılışmaları ücretli reklam çkızılışmaları evetğu için doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çkızılışmalarında bu hatır farklıdır. SEO çkızılışmaları elan saf uygulamaları kapsar ve sitenize elan organik bir trafik sıkıntısızışı sağlamlar.

Bu dü mazmun, içerik itibarıyla da farklılık gösterir. SEO çkızılışmalarındaki içerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çkızılışmalarında ise maksat elan ticari evetğu için içerikler SEO çkızılışmalarındaki kadar olmayabilir.

Fakat bu eyitmek bileğildir ki SEM içerikleri kalitesizdir. Sadece dü mazmun arasındaki içerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Başkaca belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden elan yerinde ya da elan üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına göre ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Müstehlik Davranışları: Dijital Tahavvülün Yükselişi yazgımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir