Ümit Kalko

0 Comments

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kurum meydanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde marka kasılmau, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim bilimi bölümünde karı olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birgani futbol, sepet topu karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı sıra Türkiye’nin en kebir özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birgani toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir